Mecz West Brom vs Southampton zakończony wynikiem 0-2

W meczu 33. kolejki Championship drużyna West Brom podejmowała u siebie zespół Southampton. Po emocjonujących 90 minutach to goście mogli cieszyć się z zwycięstwa, pokonując gospodarzy 2-0. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem Southampton 1-0, a mimo starań West Brom nie zdołało odrobić strat w drugiej połowie. Mecz odbył się 16 lutego 2024 roku o godzinie 20:00 na stadionie The Hawthorns, a rezultat na pewno nie pozostanie obojętny dla kibiców obu drużyn.

Relacja z przebiegu meczu piłki nożnej West Brom - Southampton

Na urokliwym stadionie The Hawthorns odbył się emocjonujący mecz pomiędzy West Brom a Southampton. Gospodarze nie byli w stanie sprostać gościom, co w efekcie przyniosło zwycięstwo dla drużyny z Southampton 0-2. Sędzią głównym spotkania był Sam Allison z Anglii.

Od pierwszych minut spotkania atmosfera na stadionie była niesamowita. Kibice obu drużyn gorąco dopingowali swoich ulubieńców, tworząc niesamowite wsparcie dla zawodników na boisku. West Brom rozpoczęło mecz z determinacją, lecz to Southampton szybko objęło prowadzenie.

W 14. minucie to S. Armstrong z Southampton zaskoczył obrońców i pokonał bramkarza R. Frasera, zdobywając pierwszego gola dla gości. Mimo starań gospodarzy, do przerwy wynik pozostawał niekorzystny dla West Brom.

Druga połowa to dalsza walka obu drużyn o kontrolę nad meczem. W 73. minucie D. Brooks z West Brom miał okazję wyrównać, ale to Southampton ponownie uderzyło - S. Edozie podwyższył prowadzenie dla gości na 0-2.

W zaciętym starciu zawodnicy obu drużyn prezentowali wysoki poziom futbolu, jednak skuteczniejsi okazali się goście. Obie drużyny miały okazje do strzelenia kolejnych goli, ale ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Southampton 0-2.

Podczas meczu sędzia pokazał kilka żółtych kartek. W drużynie gospodarzy Brandon Thomas-Asante otrzymał kartkę w 44. minucie, a Okay Yokuşlu w 50. minucie. Z kolei w drużynie gości kartonik za faul otrzymał Will Smallbone w 55. minucie.

Po emocjonującym spotkaniu żaden z zawodników nie został ukarany czerwoną kartką. Następne mecze dla West Brom to starcia z Plymouth, Hull City oraz Coventry, natomiast Southampton zmierzy się z Hull City, Millwall i potężnym Liverpoolem.