Dnia 2024-04-13 14:00 na obiekcie The Hawthorns odbyło się spotkanie West Brom kontra Sunderland zakończone wynikiem 0-1

W meczu 43. kolejki Championship, rozegranym na stadionie The Hawthorns, drużyna West Brom podejmowała Sunderland. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Sunderland 1-0. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył zespół gości jeszcze przed przerwą, utrzymując wynik do końcowego gwizdka sędziego. Mecz miał miejsce 13 kwietnia 2024 roku o godzinie 14:00, co oznacza, że od rozegrania spotkania minęły już dwa dni.

Championship: West Brom 0-1 Sunderland

Dzisiejszego popołudnia na stadionie The Hawthorns odbył się zacięty mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami West Brom i Sunderland. Emocje sięgały zenitu, a kibice nie mogli oderwać wzroku od boiska, śledząc każdy ruch zawodników.

Mecz rozpoczął się o godzinie 14:00 w ramach 43. kolejki Championship. Sędzią głównym spotkania był Matt Donohue z Anglii, który musiał zmierzyć się z trudnymi decyzjami na murawie.

Po zaciętej rywalizacji to drużyna gości, Sunderland, wyszła zwycięsko, pokonując gospodarzy 1-0. Jedyną bramkę dla Sunderland zdobył P. Ekwah w 45. minucie po asyście C. Stylesa, co okazało się decydującym trafieniem tego spotkania.

Gospodarze z West Brom nie mieli łatwego zadania, a ich frustracja była widoczna na boisku. Brandon Thomas-Asante zobaczył dwie żółte kartki w krótkim odstępie czasu, co skutkowało czerwoną kartką dla niego w 43. minucie. Darnell Furlong, Jed Wallace oraz Cédric Kipré również otrzymali żółte kartki za swoje zaangażowanie na boisku.

Goście z Sunderland również nie byli bez winy, otrzymując żółte kartki, m.in. Trai Hume, Ajibola-Joshua Alese oraz Callum Styles, który udzielił asysty przy bramce. Mecz nie obył się bez emocji i napięcia, które wypełniały powietrze na stadionie.

West Brom będzie teraz musiał się zmierzyć z trudnymi przeciwnikami w kolejnych meczach, m.in. z Leicester, Sheffield Wednesday oraz Preston. Sunderland natomiast czekają starcia z Millwall, Watford oraz ponownie Sheffield Wednesday. Zapowiada się emocjonujący finisz sezonu w Championship po takim pasjonującym meczu jak ten na The Hawthorns.