Na stadionie The Hawthorns dnia 2024-02-03 15:00 miał miejsce mecz West Brom vs Birmingham - 1-0

W rozgrywanym piątego lutego meczu Championship, West Brom pokonało Birmingham 1-0. Spotkanie to odbyło się na stadionie The Hawthorns, a wynik na przerwę był remisowy 0-0. Mecz ten miał miejsce w ramach 30. kolejki ligowej.

West Brom wygrywa 1-0 z Birmingham

Drużyna West Brom udała się na własne boisko, gotowa na pełną walkę z zespołem Birmingham w meczu, który miał miejsce 3 lutego 2024 roku o 15:00. Mecz odbył się na stadionie The Hawthorns w ramach ligi Championship, w 30. kolejce sezonu.

Sędzią głównym spotkania był David Webb, a to on dyktował bieg wydarzeń na boisku. Pierwsza połowa meczu zakończyła się wynikiem 0-0, jednak druga połowa przyniosła emocje i bramkę, która zadecydowała o losach spotkania.

W 85. minucie meczu to Andreas Weimann zdobył bramkę dla West Brom, zapewniając swojej drużynie zwycięstwo 1-0. Asystę przy tej bramce zanotował Darnell Furlong.

Obie drużyny otrzymały żółte kartki, a gracze West Brom, Cédric Kipré i Darnell Furlong, zostali ukarani w 34. i 78. minucie odpowiednio. Z kolei zawodnicy Birmingham, Lee Buchanan, Krystian Bielik i Andre Dozzell, również otrzymali żółte kartki.

Nie odnotowano żadnych czerwonych kartek, co świadczy o zaciętości, ale i fair play na boisku.

West Brom w najbliższych meczach zmierzy się z zespołami Ipswich, Cardiff i Southampton, natomiast Birmingham będzie rywalizować z Sheffield Wednesday, Blackburn i Sunderland.