West Brom - Coventry, wynik spotkania - 2-1

W ostatnim spotkaniu 35. kolejki Championship, drużyna West Brom podejmowała u siebie Coventry w meczu pełnym emocji. Mimo agresywnej postawy obu zespołów, gospodarze zdołali sięgnąć po zwycięstwo, pokonując rywali 2-1. Mecz odbył się na stadionie The Hawthorns w dniu 1 marca 2024 roku o godzinie 20:00, a wynik na przerwę wskazywał na wyraźne prowadzenie West Brom 2-0.

Mecz pomiędzy drużynami: West Brom vs Coventry - Relacja

West Brom podejmowało Coventry w ramach 35. kolejki Championship na stadionie The Hawthorns. Sędzią głównym spotkania był Lewis Smith z Anglii. Drużyny walczyły o punkty, które mogły okazać się kluczowe w kontekście wyścigu o awans lub utrzymanie. Emocje sięgały zenitu już przed pierwszym gwizdkiem arbitra.

Sprawozdanie z meczu

Rozpoczęcie spotkania nie mogło być lepsze dla gospodarzy. Już w 6. minucie młody talent West Brom, M. Johnston, wpisał się na listę strzelców po asyście C. Townsenda, otwierając wynik na 1-0. Bramka ta nie tylko podgrzała atmosferę na trybunach, ale także dodatkowo zmotywowała piłkarzy do dalszej walki.

Coventry próbowało odpowiedzieć, ale to West Brom kontynuowało swoją ofensywę. Na 2-0 podwyższył G. Diangana, asystujący T. Fellows w 36. minucie. Gospodarze kontrolowali grę i wyraźnie dominowali na boisku, co niepokoiło gości szukających sposobu na odwrócenie losów spotkania.

Druga połowa przyniosła zmianę w grze Coventry. Pomimo starań West Brom utrzymało prowadzenie, jednak w 73. minucie H. Wright zdobył bramkę dla gości, zmniejszając stratę do 2-1. Mecz znów stał otworem, a emocje sięgały zenitu w obu obozach.

Ostatecznie wynik meczu nie uległ zmianie. West Brom sięgnęło po cenne trzy punkty, ale Coventry nie złożyło broni do samego końca. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-1 na korzyść gospodarzy, zapewniając kibicom wiele wrażeń i dreszczyku emocji aż do ostatniego gwizdka sędziego.

W trakcie meczu arbiter pokazał kilka żółtych kartek. Na stronie gospodarzy ukarani zostali Conor Townsend (21') oraz Adam Reach (90'). Z kolei w drużynie gości kartonikami zostali ukarani Kasey Palmer (49').

Nie odnotowano żadnych czerwonych kartek, co świadczy o zaciętej, ale fair rywalizacji obu zespołów. West Brom może cieszyć się z kolejnego zwycięstwa i zbieranych punktów, co pozwala im marzyć o awansie. Coventry natomiast musi wyciągnąć wnioski z tego meczu i poprawić swoją grę przed kolejnymi spotkaniami.

Następne mecze dla West Brom to pojedynki z QPR, Huddersfield oraz Bristol City, podczas gdy Coventry zmierzy się z Rotherham, Watford i Wolves. Kibice obu drużyn już czekają z niecierpliwością na kolejne emocjonujące spotkania w Championship.