Spotkanie West Brom - Preston zakończone wynikiem 3-0 dnia 2024-05-04 11:30 na obiekcie The Hawthorns

Drużyna West Brom pokonała Preston 3-0 w meczu rozegranym na własnym boisku, na The Hawthorns. Spotkanie, które odbyło się w ramach 46. kolejki Championship, zakończyło się jednym golem strzelonym jeszcze przed przerwą.

Wspaniała Wygrana West Brom na The Hawthorns

West Brom podejmowało Prestion w jednym z emocjonujących spotkań Championship, które odbyło się na The Hawthorns. Sędzią głównym tego starcia był Stephen Martin z Anglii, a kibice obu drużyn zgromadzeni na trybunach byli gotowi na prawdziwą futbolową ucztę.

Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 11:30, a już od pierwszych minut gracze obu drużyn pokazali wysoką intensywność gry. West Brom chciało zapewnić swoim fanom radość, a Preston nie zamierzało odpuścić bez walki.

Po zaciętych bojach na murawie, to gospodarze jako pierwsi wpisali się na listę strzelców. W 45. minucie meczu wspaniałą bramkę zdobył A. Mowatt, dając prowadzenie West Brom na 1-0 przed przerwą.

Druga połowa to kontynuacja dominacji West Brom. W 61. minucie K. Bartley podwyższył prowadzenie, wykorzystując asystę D. Furlonga. Niespełna 10 minut później, w 68. minucie, to właśnie D. Furlong zdobył bramkę samodzielnie, ustalając wynik na 3-0 po asyście C. Townsenda.

Gospodarze kontrolowali grę do końcowego gwizdka sędziego, zachowując wynik 3-0. Prestion starało się odrobić straty, ale skuteczna gra West Brom sprawiła, że goście opuszczają The Hawthorns z pustymi rękami.

W trakcie meczu widzieliśmy również kilka kartek, z żółtymi kartkami dla Liam Lindsay'ego i Freddiego Woodmana z drużyny gości. Czerwone kartki nie zostały jednak w tym meczu wyciągnięte.

Po tym zwycięstwie West Brom może cieszyć się z kolejnych punktów w tabeli Championship. Ich następny mecz z Southampton zapowiada się już teraz niezwykle interesująco. Preston będzie natomiast musiało podnieść się po porażce i przygotować do kolejnych wyzwań na swojej drodze.