Dnia 2024-02-10 12:30 na stadionie Portman Road miał miejsce mecz między Ipswich i West Brom: 2-2

W meczu 31. kolejki Championship drużyny Ipswich i West Brom zderzyły się na boisku Portman Road. Mecz zakończył się remisem 2-2, pomimo prowadzenia West Brom 1-0 po pierwszej połowie. Spotkanie odbyło się dwa dni temu, 10 lutego o godzinie 12:30. Zobaczymy, jakie wydarzenia miały miejsce na murawie.

Mecz Ipswich vs West Brom - Relacja

Portman Road gościło emocjonujące starcie pomiędzy ekipami Ipswich i West Brom, które zakończyło się remisem 2-2. Fani zgromadzeni na trybunach byli świadkami wielu zwrotów akcji i emocji podczas tej potyczki w ramach Championship.

Spotkanie rozpoczęło się dynamicznie, z obiema drużynami walczącymi o kontrolę nad boiskiem. To jednak goście z West Brom jako pierwsi wpisali się na listę strzelców. To Andreas Weimann, asystowany przez T. Fellowsa, ustawił wynik na 0-1 po 18 minutach gry, co podkręciło tempo meczu.

Druga połowa okazała się równie interesująca co pierwsza. Gospodarze, niezrażeni stratą bramki, szybko odpowiedzieli. Na 1-1 wyrównał N. Broadhead, z asystą od G. Edmundsona, już w 46 minucie starcia, rozpalając serca kibiców Ipswich.

Jednak West Brom nie zamierzało oddać kontroli nad meczem. W 76. minucie to A. Mowatt zdobył bramkę na 1-2, dając prowadzenie swojej drużynie. Sytuacja stała się naprawdę nerwowa dla gospodarzy, którzy jednak nie poddali się.

W ostatnich chwilach pojedynku, kiedy wydawało się, że West Brom wywalczy zwycięstwo, nadeszła chwila dla O. Hutchinsona. To właśnie on, w doliczonym czasie gry, strzelił gola na 2-2, zapewniając swojemu zespołowi cenny punkt.

Mecz obfitował również w kartki. Żółte kartki otrzymali Sam Morsy i Harry Clarke z Ipswich oraz Darnell Furlong, Andreas Weimann i Nathaniel Chalobah z West Brom. Czerwone kartki nie padły, ale emocje towarzyszyły starciu do samego końca.

Po końcowym gwizdku sędziego przy wyniku 2-2, obie drużyny mogą być zadowolone z walki i determinacji, jaką pokazały na boisku. Kolejne mecze czekają zarówno Ipswich, które zmierzy się z Millwall, Swansea i Rotherham, jak i West Brom, które zmierzy się z Cardiff, Southampton i Plymouth.