Southampton kontra West Brom, wynik spotkania: 3-1

Southampton triumfowało nad West Bromem w emocjonującym półfinale baraży o awans do Championship, wygrywając 3-1 na własnym stadionie St. Mary's. Po bezbramkowej pierwszej połowie, druga część spotkania przyniosła aż cztery bramki, z czego trzy dla gospodarzy. Kluczowe starcie rozegrało się w piątkowy wieczór, 17 maja, stając się jednym z najbardziej pamiętnych meczów tej fazy rozgrywek.

Dane dotyczące meczu

Mecz pomiędzy drużynami: Southampton (Gospodarz) przeciwko West Brom (Goście)

Wynik końcowy: 3-1

Wynik do przerwy: 0-0

Data i godzina meczu: 2024-05-17 19:00

Liga: Championship

Kolejka: Promotion Play-offs - Semi-finals

Miejsce rozgrywki: St. Mary's Stadium

Sędzia Główny: T. Robinson

Bramki:

• W. Smallbone 49' 1-0 D. Brooks
  • A. Armstrong 78' 2-0 F. Downes
  • A. Armstrong 86' 3-0
  • C. Kipré 90' 3-1 M. Johnston

Żółte kartki Gospodarze: brak

Żółte kartki Goście:

• Alex Mowatt 76'
  • John Swift 82'
  • Cédric Kipré 89'
  • Yann M'Vila 90'

Czerwone kartki Gospodarze: brak

Czerwone kartki Goście: brak

Następne mecze dla Southampton: Leeds, , .

Następne mecze dla West Brom: , , .

Relacja z meczu

W oczekiwaniu na rozpoczęcie meczu, kibice zgromadzeni na St. Mary's Stadium czuli, że czeka ich wyjątkowe widowisko. Mecz półfinałowy w ramach baraży o awans do Premier League przyciągnął tłumy fanów, którzy z niecierpliwością czekali na pierwszy gwizdek sędziego T. Robinsona.

Pierwsza połowa spotkania, mimo niewątpliwej intensywności i zaangażowania obu drużyn, zakończyła się bezbramkowym remisem. Southampton i West Brom prezentowały solidną grę defensywną, a bramkarze obu zespołów mieli pełne ręce roboty. Publiczność była świadkiem wielu groźnych sytuacji, ale żadna z nich nie zakończyła się golem.

Po przerwie, już w 49. minucie, gospodarze objęli prowadzenie. W. Smallbone zdołał wykorzystać świetne podanie od D. Brooksa i umieścił piłkę w siatce, wywołując eksplozję radości na trybunach. To trafienie dodało skrzydeł zawodnikom Southampton.

W 76. minucie Alex Mowatt z West Brom został ukarany żółtą kartką za nieprzepisowe zagranie. Kolejne chwile przyniosły jeszcze więcej emocji. W 78. minucie spotkania, A. Armstrong podwyższył prowadzenie na 2-0 po precyzyjnym podaniu od F. Downesa. To był cios, z którego goście nie zdołali się otrząsnąć.

West Brom wciąż walczył, ale Southampton nie zamierzało zwalniać tempa. W 82. minucie John Swift z West Brom również ujrzał żółtą kartkę. Tuż potem, w 86. minucie, A. Armstrong po raz kolejny wpisał się na listę strzelców, ustalając wynik na 3-0. Była to piękna indywidualna akcja, która na długo zostanie w pamięci kibiców.

Końcówka meczu była pełna napięcia. W 89. minucie Cédric Kipré otrzymał żółtą kartkę, a chwilę później, w 90. minucie, Yann M'Vila zobaczył kolejną żółtą kartkę dla West Brom. Mimo wszystko, w doliczonym czasie gry, Cédric Kipré zdołał zdobyć honorowego gola dla gości po podaniu od M. Johnstona, ustalając wynik na 3-1.

Gdy ostatni gwizdek T. Robinsona wybrzmiał na St. Mary's Stadium, kibice Southampton świętowali zwycięstwo, które przybliżyło ich drużynę do upragnionego awansu do Premier League. Atmosfera była elektryzująca, a zawodnicy Southampton zasłużyli na owacje na stojąco za swoją znakomitą grę i determinację.

To był wieczór pełen emocji, który na długo pozostanie w pamięci wszystkich obecnych na stadionie oraz tych, którzy śledzili transmisję w telewizji. Southampton zrobiło wielki krok w stronę finału baraży, a ich kibice marzą już o powrocie do elity angielskiego futbolu.